информации за игра: X-Men Wolverine Tokyo Fury

The Wolverine Tokyo Fury Опис:

Легендарниот Wolverine се враќа на твоите екрани. Зло нинџа клан од Токио ќе го фати целиот свет. Само Капетан Логан може да ги спречи да го остварат својот лукав план!


(7 votes, average 3.00 out of 5)Слични игри

 • Ant Man and the Wasp: Attack of the Robots
  мравка и оса: напад на роботите
 • Lego DC Comics Super Heroes Superman
  Лего DC Comics супер херои Супермен
 • City Heroes
  градски херои
 • Ben 10 Hero Time
  бен 10 херој време
 • Teenage Mutant Ninja Turtles Ultimate Hero Clash 2
  моќ Ренџерс vs нинџа желки крајна херој судир 2
 • Disney Hero Sticker Defender
  Дизни херој налепница бранител
 • Teenage Mutant Ninja Turtles vs Power Rangers Ultimate Hero Clash 2
  Тинејџерскиот мутант нинџа желки vs Моќ Ренџерс крајна херој судир 2
 • Penn Zero Part-Time Hero Zap Trap
  Пен нула со скратено работно време херој живост стапица
 • Disney Hero Trip
  Дизни херој патување
 • Hero Team Boxing
  херој тим бокс
 • SpongeBob SquarePants Hero's Choice
  избор детски ТВ херојот
 • Nickelodeon Not So Ultimate Boss Battles
  Никелодеон не толку крајна шеф битки
 • The Avengers vs. Gamma Monsters The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
  The Avengers наспроти гама чудовишта Одмаздници: најмоќните херои Земјата
 • Superhero Princesses Dress Up
  суперхерој принцези се облекуваат
 • DC Comics Super Heroes Team Up
  DC Comics супер херои се здружи
 • Lego Dc Comics Mighty Micros
  Лего DC Comics силен Micros
 • Green lantern
  зелена фенер црвен судир
 • Spider-Man: Laboratory Lockdown
  Spider-Man: лабораторија заклучување
 • Avengers And Iron Man Rise Of Ultron
  Одмаздници и Iron Man подемот на ULTRON
 • Marvel Super Heroes Comic Cover Builder
  Марвел супер херои стрип капак градител
 • Avengers Games: Captain America: Shield Of Justice Game
  На Одмаздници Капетан Америка штит на правдата
 • Big Hero 6 Agents
  голем херој 6 агенти
 • Batman Amazing Adventure
  Бетмен неверојатна авантура
 • Batman Shoot Em Up
  Бетмен пука em up
 • Batman Battle of Survival
  Бетмен битка за опстанок
 • Hulk Vs You
  Мечка vs вас
 • Superman Dangerous Mission
  Супермен опасна мисија
 • Fantastic Four: Mechanized Maelstrom
  Fantastic Four: механизирана вртлогот
 • Marvel Hero Tribute game
  чудо почит херој игра
 • Batman Forgotten City
  Бетмен заборавен град
 • Batman Super Kick
  Бетмен Супер удар
 • Hulk Out Of Defense
  Hulk од одбраната

други игри

 • Regular Show Fist Punch
  Редовно шоу тупаница удар
 • Spider-Man Wall Exchange
  Spider-Man размена ѕид
 • We Bare Bears Game - Out of the Box
  ние голи мечки надвор од кутијата
 • Ant Man and the Wasp: Attack of the Robots
  мравка и оса: напад на роботите
 • Cyber Hunter
  сајбер ловец
 • The Wolverine Tokyo Fury
  X-Men Wolverine Токио бес
 • The Amazing World of Gumball Remote Fu
  Неверојатен свет на далечинскиот управувач на гума
 • We Bare Bears Game - Polar Force
  ние голи мечки игра - поларна сила
 • Regular Show Game - Demonic Naptime
  Редовно шоу игра - демонски naptime
 • Sketchy Show Game - Clubber's Quarrel
  површни шоу игра - кавга clubber е
 • We Bare Bears Feathered Chase
  ние голи мечки пернат потера
 • Battle Of Tanks
  битка на резервоари
 • Power Rangers Unleash The Power
  моќ Ренџерс ослободи моќта
 • Powerpuff Girls Attack of the Puppybots
  powerpuff девојки нападот на puppybots
 • Penn Zero Part-Time Hero Zap Trap
  Пен нула со скратено работно време херој живост стапица
 • Sewer Pigs
  канализација свињи
 • Star vs the Dungeon of Evil
  ѕвезда vs зандана на злото
 • Henry Danger Rescue Rumble
  Хенри опасност спасување тркалаат