информации за игра: Лути птици пукнам

Angry Birds Go Crazy Опис: Лути птици се уморни од оние досаден свињите и овој пат тие се најде сосема нов начин да ги победиме. Помогне на црвена птица во една долга и опасно патување во пештерата на свињи, со цел да се стави крај на нивните досадни однесување со победата над својот крал и recove
контрола: Angry Birds are tired of those pesky pigs and this time they found a whole new way to defeat them. Help the red bird in a long and dangerous journey to the pigs cave in order to put an end to their annoying behavior by defeating their king and recovering all the stolen golden eggs. Enjoy this Angry Birds platform game using your keyboard arrows to play.

(1 гласови, просечно 5.00 од 5)Слични игри

 • Angry Birds Magic Castle
  лути птици магија замокот
 • Angry Birds Punisher
  лути птици Punisher
 • Angry Birds Rescue Stella
  лути птици спасување Стела
 • Flappy Santa
  Flappy santa
 • Angry Birds Run
  лути птици се кандидира
 • Angry Birds Flying Higher
  лути птици летаат високо
 • Angry Brain Halloween
  Лути мозокот Ноќта на вештерките
 • SW?NG COPTERS ONLINE
  SW? нг copters онлајн
 • Angry Birds Destroy Bad Piggies
  лути птици уништи лошите piggies
 • Angry Birds Find Treasure
  лути птици се најде богатство
 • Angry Birds Go 2
  лути птици оди 2
 • Angry Birds Go : Dangerous Trap
  лути птици се оди: опасна стапица
 • Angry Birds go race
  лути птици се трка
 • Angry Birds Golden Eggs
  лути птици златни јајца
 • Angry Birds Captain Space
  Лути птици простор капетан
 • Angry Birds Castle Attack
  лути птици замокот напад
 • Angry Birds Hero Helicopter
  лути птици херој хеликоптер
 • Angry Birds Go 2
  лути птици оди 2
 • Angry Birds Rush Rush Rush
  лути птици брзање брзање брзање
 • Angry Birds X'mas War
  лути птици X'mas војна
 • Angry Birds Transport
  лути птици транспорт
 • Angry Birds Halloween
  Лути птици Ноќта на вештерките
 • Angry Bird Halloween Forest
  Лути птици Ноќта на вештерките шума
 • Angry Birds Get Eggs
  лути птици се јајца
 • Angry Birds Go Go
  лути птици оди оди
 • Angry Birds Fighting
  лути птици се борат
 • Angry Birds Hero Rescue
  лути птици херој спасување
 • Angry Birds Space swap
  Лути птици простор swap
 • Rolling Angry Birds Space
  тркалање простор лути птици
 • Angry Birds 2013 Haunted Hogs HD
  Лути птици 2013 гонет свињи HD
 • Angry-Birds-Super-Puzzle-16
  Лути птица Супер мозаик
 • Angry Bird Seek Wife
  Лути птица бараат жена

други игри

 • the best games play with friends
 • majesty 2 & genesis rising: - everything you need to know
 • Super Dunk Line 2
  super dunk line 2
 • Mighty Magiswords Game - Double Trouble in Mirror Castle
  силна игра со магионичари - двојни проблеми во огледало замокот
 • Regular Show Game: Perfect Mowin
  редовно шоу игра: совршен Mowin
 • Spongebob Winter Wonderland Builder
  Детски зима на чудата градител
 • Shaun the sheep vs Aliens 2
  Шон на овци против вонземјани 2
 • Santa Gold Mine Strike Christmas
  Санта златен рудник штрајк Божиќ
 • Gamer's Guide How to Win at High School
  Водич гејмер е како да се победи во средно училиште
 • Nickelodeon Block Party 2
  Никелодеон блок партија 2
 • Disney Hero Trip
  Дизни херој патување
 • How Do You Give Thanks on Thanksgiving
  како да се даде благодарение на Денот на благодарноста
 • Henry Danger What's Your Danger-ous Power?
  Хенри опасност што е вашата опасност-ous моќ?
 • The Loud House Ace Savvy on the Case
  гласно куќа ace такт на случајот
 • Ben10 Game Diamondhead Erase
  ben10 игра Diamondhead бришење
 • Power Rangers Dino Super Charge Are You Dino Super Charged
  моќ Ренџерс Дино Супер Полнење си Дино супер напаѓа
 • The Powerpuff Girls Morning Mayhem
  powerpuff девојки утро осакатување на
 • Gumball Class Spirits
  гуми за џвакање духови класа